Γιορτή της μητέρας

Στο πλαίσιο του Προγράμματος «Κοινωνικό Σχολείο» και στο γενικότερο άνοιγμα του Σχολείου μας στην κοινωνία , πραγματοποιήθηκε στην κατάμεστη από κόσμο αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας , την Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2015 το απόγευμα , η Γιορτή της Μητέρας.

Οι μαθητές των τμημάτων Γ1και Ε2 απήγγειλαν ποιήματα, διάβασαν κείμενα, κατασκεύασαν χειροτεχνίες και εικαστικές δημιουργίες, τραγούδησαν τραγούδια , αφιερωμένα στην μητέρα ,το στήριγμα και απάνεμο λιμάνι της οικογένειας.

Κεντρική ομιλήτρια ήταν η συνταξιούχος  εκπαιδευτικός κ. Μαρία  Μπαλιάτσα που ανέπτυξε το θέμα: «Η Μάνα ως υπέρτατη αξία»

Συντελεστές της εκδήλωσης ήταν οι Δασκάλες των τμημάτων Γ1 και

Ε2 Τασολάμπρου Παρασκευή και Δεληγιάννη Ελευθερία, ο Μουσικός του Σχολείου μας Λανάρας Ανδρέας, οι Εκπαιδευτικοί των Εικαστικών Κουτσοσπύρου Μαρίνα και Τσιόντζου Αθηνά και ο Δάσκαλος Πληροφορικής Μέντζος Κων/νος.