Το 12ο Δημοτικό Σχολείο Αγρινίου στις Χριστουγεννιάτικες Εκδηλώσεις του Δήμου Αγρινίου

Η χορευτική ομάδα του 12ου Δημοτικού Σχολείου Αγρινίου συμμετείχε στις Χριστουγεννιάτικες Εκδηλώσεις του Δήμου Αγρινίου «Όλος ο δήμος μια γιορτή» και οι μαθητές χόρεψαν Ελληνικούς χορούς και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια σε παραδοσιακούς ρυθμούς.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην Πλατεία Δημάδη την Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014 ,στις 8 το βράδυ και εντάσσεται στο πλαίσιο του ανοίγματος του Σχολείου στην. κοινωνία και στην εφαρμογή του Προγράμματος «Κοινωνικό Σχολείο» που στόχο έχει μέσα από διάφορες δράσεις και την ενεργή συμμετοχή  εκπαιδευτικών ,μαθητών και γονέων να προσφέρει εμπειρίες , γνώσεις και δεξιότητες που είναι απαραίτητες στους μαθητές για να εξελιχθούν σε υγιείς και ενεργούς πολίτες.